wtorek, 15 czerwca
Shadow

Antyczna Ramka Do Zdjęć

Antyczna Ramka Do Zdjęć

Prawdziwym celem antycznej ramki na zdjęcia jest skupienie uwagi na zdjęciu i ochrona zdjęć. Antyczne ramki do zdjęć są prekursorami hurtowych produktów z akrylu lub metalu. Antyczne ramy do obrazów mają historię sięgającą II wieku p. n. e..  Ramy służyły przede wszystkim do izolowania i zabezpieczania poszczególnych obrazów.

Pierwszą antyczną ramą do obrazów była rzeźbiona drewniana rama znaleziona w średniowieczu, kiedy ramy były zwykle wykonywane przez samego malarza. To właśnie w okresie renesansu produkcja ram zyskała na znaczeniu. W czołówce znaleźli się profesjonalni twórcy ram, a antyczne ramki do obrazów odzwierciedlały styl mebli, od ozdobnych po złocone lub rokokowe. Zazwyczaj z drewna lub metalu, antyczne ramki do zdjęć dodają uroku otoczeniu, a jednocześnie poprawiają odbiór obrazu.

Antyczna ramka do zdjęć

Antyczne ramki do zdjęć mogą być w stylu wiktoriańskim, wykonane z rzeźbionego lub ozdobnego drewna lub metalu. Nie każdy może sobie pozwolić na oryginalne antyczne ramki do zdjęć, ale dostępne są popularne reprodukcje. Wykonane z drewna lub metalu, te reprodukcje wyglądają jak oryginalne ramki i mieszczą się w niskim budżecie. Słowo ostrzeżenia: jeśli antyczne ramki do zdjęć nie są odpowiednio używane, mogą zepsuć obraz i wystrój domu. Można być koneserem sztuki, ale jeśli ramy po prostu nie współgrają się z modernistycznymi okuciami, to cały cel antycznej ramy jest zniweczony. Nie ma sensu odwracać uwagi od oprawionego obrazu, który jest tak cenny jak antyczna rama.

Ponieważ masowo produkowane przedmioty zyskują przewagę ekonomiczną, większość z nas preferuje proste ramy z drewna lub plastiku, aby odzwierciedlić osobisty styl. Zabytkowe ramy z drewna i metalu stały się przedmiotami kolekcjonerskimi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *